10 ימים טיול אופנועים בגאורגיה

טיול אופנועים ייחודי זה מציע רכיבה בין רכסי הרים, אירוח גרוזיני נדיב ומנה גדושה של הרפתקה דו גלגלית.
במהלך הטיול הזה נעביר את הלילות ונאכל בגסטהאוסים הכי אותנטיים. 
כל מה שמתואר בחבילה זו כלול במחיר: לינה, ארוחת בוקר, צהריים וערב. במהלך כל ארוחה אין גבולות בכל הנוגע לאוכל ולשתייה. גם ארוחות הצהריים והערב הן ארוחות חמות ומקיפות מאוד. תוכלו להשאיר את הארנק בבית במהלך הסיור. מניסיון אנחנו יודעים שזו הדרך המעשית והנוחה ביותר. הדבר היחיד שאתה צריך לעשות כאורח שלנו הוא לרכוב על האופנוע שלך. מלבד זאת, תהיה לכם ההזדמנות ליהנות מהטבע, התרבות, האירוח הגאורגי הייחודי והמטבח המדהים עם המשקאות הנלווים.
בדרך נבקר בהמון אתרים: כנסיות עתיקות ומבנים מיוחדים מהמאות הקודמות, נעצור בדרך בנקודות התצפית המדהימות ביותר. לכן לא תמצאו תוכנית מקיפה כפי שאנו מציעים לכם עם תנאים הנלווים שהוספנו..
הטיול הולך להיות מאתגר, תזדקקו למעט מיומנות ברכיבת שטח כדי ליהנות ממנה באופן מלא.

 
WhatsApp Image 2021-05-25 at 11.00.04.jp

המסלול:

יום 1

לאחר הנחיתה בטביליסי, נוסעים לבית המלון, לאחר התארגנות יוצאים לטייל ולהתרשם מהעיר היפה הזו, חוזרים לארוחת ערב במלון.

 

יום 2
לאחר ארוחת הבוקר נוסעים למוסך לובשים את בגדי הרכיבה ויוצאים לקבלת האופנועים, לאחר הסבר על האופנועים ועל המסלול יוצאים לדרך. בתחילה נרכב דרך הכבישים הצדדיים אל קחאטי, אזור היין המפורסם ביותר בגאורגיה. בהמשך היום אנו עוזבים את הכרמים האינסופיים של קאחטי ועוברים לכיוון המרפסת של אירופה: רכס הרי הקווקז. ליתר דיוק: אזור קזבגי.רכיבה דרך שדות ירוקים ארוכים עם יערות סביבם ונגיע לעיירה הראשית של אזור קזבגי, סטפנצמינדה. האזור ההררי עם פסגות שגובהם עד 5000 מטר כולל כמה מהנופים היפים ביותר. המעברים עולים ויורדים כשהם לוקחים אותך מפינה לפינה, גן עדן לכל חובב אופנוע. מקום האירוח שלנו מציע נוף מרהיב על ההר.

מרחק נסיעה: 300 ק"מ.

שעות רכיבה: 5.5 שעות.

מהירות ממוצעת: 55 קמ"ש

הנקודה הגבוהה ביותר: 2400 מ '

 

יום 3
אחרי ארוחת בוקר טעימה יש זמן לבילוי באזור המרהיב הזה. נסיעה עד לכנסיית גרגטי ו/או כמה מסלולי שטח לכפרים קטנים ונידחים בהרים. לאחר טיול הבוקר הכיפי יוצאים דרומה עם מסלול עם מהלך מעגלי. מ- Stepantsminda אנו רוכבים חזרה מעל הכביש הצבאי הגאורגי. לאורך הכביש הצבאי נצא לשייט רפטינג על נהר אראגווי האדיר ולאחר מכן, לוקחים את המעקף הקטן המחבר בין עיר הבירה העתיקה של גאורגיה מצ'טה עם גורי. נגיע לגורי שאי אפשר שלא להזכיר את העיר הזו אלמלא נולד כאן אחד הגאורגים המושמצים ביותר: ג'וזף סטלין. למתעניינים נבקר במוזיאון המספק דין וחשבון יוצא דופן על חייו כמנהיג ברית המועצות.. אנחנו נשארים במלון מקסים המנוהל על ידי משפחה צעירה מקומית מקסימה ביותר, שמכינה יין תוצרת בית מאוד טעים.

מרחק נסיעה: 195 ק''מ + טיולי בוקר כאמור לעיל

שעות רכיבה: 3.5 - 5.5

מהירות ממוצעת: 55 ק"מש

הנקודה הגבוהה ביותר: 2400 מ'

לינה: מקומי מלון בגורי

 

יום 4
מגורי אנחנו ניקח את הכבישים הצדדיים יותר שלא רואים בהם הרבה תְנוּעָה. רוכבים דרומה לכיוון ורדזיה. עוברים באזור אחר עם נופים טבעיים מדהימים. בסופו של דבר מגיעים לסמצ'ה ג'באקטי. האזור מפורסם לא רק בזכות הטבע היפה שלו, אלא גם בגלל אוצרות תרבות והיסטוריה עצומים שהוא מאכלס. זה באמת יכול להיות בקרוב כמקום הולדתו התרבותי של גאורגיה. אחד האתרים המיוחדים שבהם הוא המנזר הסודי שנבנה במאה ה -12 בתוך הסלעים כשחלק מחזית קרסה במהלך רעידת אדמה. הכבישים כאן מתפתלים בין נהרות, צוקים וטירות. נבלה את הלילה 5 דקות מעיר המערות, בה מגדלים את כל המזון. אפילו את הדגים הטריים שנאכל הם מהנהר הזורם דרך חצר מלון ורדזיה.

מרחק נסיעה: 250 ק''מ

שעות רכיבה: 5

מהירות ממוצעת: 50 קמ"ש

הנקודה הגבוהה ביותר: 700 מ '

לינה: מלון חקלאי בוורדזיה. דגים מהנהר, ירקות ביתיים ויין.

 

יום 5
מוורדז'יה אנו לוקחים את אחד מכבישי החצץ המרהיבים ביותר דרך אדג'ארה הגבוהה יותר. כבישים ארוכים שעוברים דרך הרי הקווקז בשבילי חצץ ללא תנועה רכבים ונופים מדהימים. עוברים דרך כפרים נידחים נראה ונכיר את החיים של המקומיים שלא השתנו הרבה עם הזמן. אחר הצהריים אנו עולים על דרכי אספלט קטנות שמובילות אותנו לעיירת הנופש באטומי, בהשוואה לנוף שעברנו בימים הקודמים אנו נמצאים בעולם אחר. עיר מודרנית שאינה דומה לשום דבר אחר בגאורגיה. ניתן יהיה לשחות בים השחור לבקר בבתי קפה, או במועדונים לאורך  החוף הרבים או בקזינו, עיר תוססת ביותר. ארוחת ערב ולינה במלון "רדיסון".

מרחק נסיעה: 222 ק''מ

שעות רכיבה: 6

מהירות ממוצעת: 35 קמ"ש

הנקודה הגבוהה ביותר: 1800 מ'

 

 

יום 6
מבטומי אנו לוקחים את הכבישים הפנימיים הקטנים יותר של סמגרלו כדי להגיע לאחד הדרכים המרהיבות ביותר בקווקז כולו. דרך שזה עתה נעשתה באזור אחר שהופרד תרבותית מגאורגיה במשך זמן רב מאוד. זו הסיבה שב''סוונטי '' אתה מרגיש כמו בעולם אחר. זו הסיבה לכך שהם הצליחו לשמור על מנהגיהם והמסורות שלהם בשלמותם לאורך זמן. לאורך הדרכים קיימים מגדלי שמירה ישנים. משפחות סוון החזיקו במגדלים אלה ששימשו כמגדלי הגנה כמו כן ליישוב סכסוכים. סוואנטי הוא מקום קסום באמת, ההבדלים התרבותיים וההיסטוריים המובהקים הופכים את האזור למרתק. אחד המנהגים הגאורגיים שהסוואנים ידועים בהם הוא האהבה לאוכל. נבלה את הלילה נעביר אצל משפחה מקומית וננסה להתמזג באוירה המיוחדת שקיימת באזור.
 

מרחק נסיעה: 280 ק"מ

שעות רכיבה: 5

מהירות ממוצעת: 50 קמ"ש

הנקודה הגבוהה ביותר: 2000 מ '

 

 

יום 7
בבוקר יוצאים דרך כבישי ההרים של סוואנטי עד קוטאיסי העיר השנייה בגודלה בגאורגיה, זו עיר מאוד נעימה ונינוחה, אחת הערים היפות והעתיקות במדינה. עשירה באתרים ארכיאולוגיים. מנזר Gelati ו- Bagrati Cathedral, נצא אל מערות פרומתאוס, זהו מתחם המערות הגדול ביותר באירופה בהן ניתן למצוא עקבות של דינוזאורים, מפלים ונהרות תת קרקעיים. נצא לאכול בערב אוכל משובח במסעדה הכי יפה של קוטאיסי.

 

מרחק נסיעה: 250 ק''מ

שעות רכיבה: 5

מהירות ממוצעת: 50 קמ"ש

הנקודה הגבוהה ביותר: 2000 מ '

 

יום 8
יוצאים צפונה לראצ'ה! דרך כבישים צדדיים שיעברו בכפרים וישובים קטנים. ראצ'ה הוא אזור מיסטי שלא התגלה על ידי תיירים זרים. לעתים קרובות הוא מושווה לשוויץ בגלל הרוגע השלווה שלה וההרים המרשימים שמסביב לאזור. תוכלו להבחין בהבדלים עם ההרים בקזבגי, הכבישים בראצ'ה הם חלום של כל חובב אופנוע, מלא פיתולים, הרבה מעברי הרים ועם מעט מאוד תנועה. דרכים סוערות יפהפיות אלה מביאות אותנו אל אוני, כפר הררי רגוע. כאן אנחנו נשארים ללילה בבית הארחה של תמור. הוא בונה ומייצר כמעט כל מה שרואים בבית ההארחה שלו בעצמו, קסם גאורגי מדהים. וכדי להעניק לך את התחושה שבהרים הבית מעוטר בכמה עורות עור של דובים וזאבים שמקשטים את הבית היפה. אשתו תכין עבורנו את ההתמחויות הטעימות ביותר מראצ'ה. בנם ניקה יעשה לנו סיור ברחבי הבית, שם הם מייצרים כמעט הכל מהאדמה שלהם. נאכלו בשר מעושן טרי, מזקקת צ'אצ'ה בבעלותם ויאפו לחם ביתי ב''טון'' גרוזיני.
 

מרחק נסיעה: 270 ק''מ

שעות רכיבה: 5

מהירות ממוצעת: 55 קמ"ש

הנקודה הגבוהה ביותר: 1600 מ '

לינה: בית הארחה ברמה גבוהה באוני

 

יום 9
בבוקר נצא לגלות את האזור שעדיין לא גילינו סביב אוני. לאחר מכן נצא לכיוון גאבי. גאבי הוא הכפר הגבוה ביותר באזור. יש רק דרך חצץ אחת אך מדהימה שלוקחת אותנו לכפר הנידח הזה. משםנמשיך ונעבור את ראצ'ה המערבית. הכבישים המפותלים דרך ראצ'ה הם חלום רטוב לכל רוכב אופנוע. האווירה הנינוחה והכבישים הריקים הופכים אותה למקום מושלם לרכיבת אופנועים. לאחר מכן נעבור אל הדרך המחברת בין מזרח ומערב גאורגיה. כאשר הסביבה משתנה במהירות וכל 20 קילומטרים צורת הטבע משתנה. נוף יפהפה וכבישים עם הרבה פיתולים, דרך נהדרת לסיים את הטיול בטביליסי כשבדרך נעצור בכמה נקודות תצפית נהדרות.
 

מרחק נסיעה: 300 ק"מ

שעות רכיבה: 5.5

מהירות ממוצעת: 55 קמ"ש

הנקודה הגבוהה ביותר: 1800 מ '

לינה: מלון 3*

 

יום 10
לאחר ארוחת בוקר והתארגנות נוסעים לשדה התעופה ועולים לטיסה לתל-אביב

 

11-20/07/2022 - 9 אופנועי ויסטרום 650 + 4 אופנועי אפריקה טווין 1000

המחיר: 3420 יורו
*לאדם בחדר זוגי
 

*חדר לבודד תוספת 600 יורו
 

*400 יורו תוספת לאופנוע AFRICA TWIN 1000
 

*2150 יורו למורכב נוסף

 

*הטיול בהתאם לתנאי הקורונה*
 

*בתקופת הקורונה מחירי הטיסות משתנים ותיתכן תוספת בגין הטיסה*

 

המחיר כולל:

 • אופנועים סוזוקי Vstrom 650cc 

 • דלק

 • 2 מזוודות צד 70 ל'

 • שקע USB

 • כל מקומות הלינה

 • 3 ארוחות ביום

 • מכונאי שנוסע עם הקבוצה 

 • אופנוע רזרבי

 • 2 מלווים

 • העברות משדה התעופה

 • מים מינרלים ויין

 • כניסות לאתרים

 • הסעות משדה התעופה וחזרה

 • טיסות בינלאומיות

לא כולל:

 • תוספת אלכוהול וחטיפים, אם נדרש

 • ביטוח בריאות

 • פריטים אישיים או מזכרות

 • טיפ למדריכים

 • 300 יורו במזומן דמי ערבון שיוחזרו בסוף הטיול במידה והאופנועים לא ינזקו.