עיצוב ללא שם (4).jpg
דגל.png

13 יום של פנטזיה מרוקאית

טיול מקיף במרוקו הכולל 5 ימים בהרי האטלס ובמדבר סהרה עם ג'יפים בנהיגה עצמית

כאשר אנשים משתמשים במילה "אקזוטי" אז סביר להניח שהתכוונו למקומות כמו מרוקו.

מקום בו רכיבה על גמל על הדיונות בזמן זריחה כשהשמש באופק אינו מצב יוצא דופן, לנהוג עם ג'יפים במדבר סהרה ובהרי האטלס המרשימים לעבור דרך הכפרים הברברים הידידותיים ולהתארח אצלהם, לטייל בערים מודרניות וקוסמופוליטית כמו רבאט וקזבלנקה וגם בפס אולי העיר היפה ביותר. נבקר מקומות קדושים ליהדות. מפגשים עם המסורת רבת העוצמה של מרוקו עם האירוח, נדיבות והפתיחות של התושבים.

יום 1: תל אביב - קזבלנקה (עם חניית ביניים)

פגישה והמראה מנתב"ג לקזבלנקה  דרך יעד באירופה. לאחר סידורי הכניסה  למרוקו, יחכה לנו הצוות המקומי שילווה את הטיול וניסע להתמקם במלון, לאחר ארוחת ערב נצא לסיור ערב בעיר.

יום 2: קזבלנקה

אחרי ארוחת הבוקר נתחיל את הטיול בעיר, ביקור בשוק המרכזי, שוק ענק וצבעוני עם מאות דוכנים מלאי פרחים של מגדלים מקומיים, תבלינים, ירקות, בשרים וכל סוגי פירות הים, בנוסף ניתן למצוא עבודות יד מקומיות. נמשיך לרובע החדש של קזבלנקה, הידוע גם בשם הרובע חבוס, נתפעל מהארכיטקטורה הערבית-אסלאמית האטרקטיבית שלה. נבקר ברובע המגורים המפואר של אנפה ("הוליווד" של קזבלנקה) וניראה איפה נפגשו צ'רצ'יל ורוזוולט ב-1943 לתכנון נחיתות בעלות הברית בנורמנדי ובסיציליה. גולת הכותרת של היום היא סיור מודרך בתוך מסגד חסן השני, האנדרטה הדתית הגדולה ביותר אחרי מכה. את  הזמן הפנוי נקדיש לכיכר מוחמד החמישי לפני שנחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 3: קזבלנקה - רבאט - שפשואן

היום נצא לבירת מרוקו רבאט, סיור קצר בעיר ובהמשך נבקר במאוזוליאום של מוחמד החמישי לאחר מכן אנחנו נצא לעיר הכחולה של שאפשואן.

יום 4: שפשואן - פאס

אחרי ארוחת הבוקר חצי יום (עד הצהריים) נצא לטייל ולהנות מהעיר היפיפיה והמיוחדת שפשואן נאכל ארוחת צהריים, נצא לכיוון העיר פס שנגיע אליה אחר הצהריים המאוחרות, שם נעביר את הלילה במלון.

יום 5: פאס

את היום הזה נקדיש לסיורים באתרי העיר פאס- הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו. נסייר ברובע מלאח היהודי, בפאס הישנה שהוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. ובאתרים יהודיים נוספים, ברחבת ארמון המלוכה ובעיר העתיקה (פאס אל באלי) המייצגת את העיר הערבית הטיפוסית של ימי הביניים ברחובותיה הצרים שהם מבוך עם יותר מ-9000 רחובות מרוצפים קטנים וצרים, כמו כן נבקר בכיכר מוזיאון Nejjarine עם מזרקה שנבנתה במאה ה -18. לאחר מכן בחלקה המודרני של העיר פס. ונשוב לארוחת ערב במלון בערב שלאחריה נצא במרוכז לחפלה, פנטזיה פאסית טיפוסית במסעדת "פאלאס לה מדינה".

יום 6: פס–איפראן-מידלט-ארפוד-ריסאני-מרזוגה (מחנה במדבר) ג'יפים

בבוקר נצא לכיוון דרום מזרח ונעצור באיפראן, עיר האריות, משם נמשיך למידלט שממוקמת בהרי האטלס התיכונים עם יערות הארז שלידה ונבקר בה. בשעות הצהריים נגיע לארצ'ידיה שם נעלה על הג'יפים ונצא לדרך בנהיגה עצמית. עוצרים להתרשם מהנוף המרשים של העמקים שבדרך, נמשיך בנסיעה בדרך מפותלת לנווה המדבר, נצא לנהיגה על דיונות החול שבמרחבי המדבר המשתרעים לפנינו. ארוחת הצהריים בבית ההארחה ואז נצא לטיול במדבר לראות את השקיעה על רקע המדבר הזהוב. ארוחת ערב סביב מדורה, ולינה במחנה אוהלים מסודר, חוויה מדברית אמיתית.
 

יום 7: מדבר מרזוגה  - נקוב - טאזזארין - זאגורה ג'יפים

קמים השכם בבוקר ונוסעים שוב לכיוון המדבר נעלה על הגמלים ונצא למסע של בוקר לראות את הזריחה על רקע דיונות החול הזהובות, בתום הזריחה נחזור למחנה לארוחת הבוקר, אחריה נצא לנסיעה לאורך עמק דראא שהוא השער לאחד משדות הדיונות המדבריים המפורסמים ביותר במרוקו, העמק עצמו הוא מקום מעניין מאוד לנסוע ולבקר בו עם  חורשת דקלים גדולה, ארוחת ערב ולינה בבית מלון בזגורה.

יום 8: זאגורה - מהאמיד - ארג שגאגה ג'יפים

אחרי זגורה נצא בכביש הקרוואנים הישן לכיוון Erg cheggaga, נעצור לארוחת צהריים בכפר טזרין, ואז נמשיך דרך כפרי הברברים הנסתרים טזארין ואלניף. נמשיך עד למהאמיד שם נאכל ארוחת צהריים. לאחר ארוחת הצהריים, יציאה לים החול (Chegaga) הדיונה הגבוהה ביותר של מרוקו ננסה גלישת חול על דיונות המדבר. אפשרות לטיול גמלים (אופציה), לצפיה בשקיעה, נגיע למחנה שגאגה עםאוהלי ביבואק מסורתי, מחנה פרטי, נוח ואותנטי, האוהלים מעוצבים בסגנון מרוקאי מסורתי, מאובזרים היטב, עם חדר רחצה ושירותים פרטיים בכל אוהל. ארוחת ערב ואחריה נשתתף בפנטזיה ברברית עם מופע פולקלור של אנשי הסהרה, לינה במחנה האוהלים.

יום 9: ארג שגאגה - פום זגייד - טארוודנט - אגדיר ג'יפים

לאחר ארוחת בוקר במחנה נצא למדבר עם הג'יפים לכיוון פום זגייד, נעבור דרך נווה המדבר, ואז ניסע לעיר  "טארודנט" שהיא בירת מרוקו לשעבר, נבקר בחומות העיר העתיקות שנבנו בשנת 1528 והן שלמות כמעט לחלוטין, ומשקפות את זוהר השמש השוקעת, מה שהופך אותם למיקום מועדף על המקומיים להסתובב ולטייל בערבי קיץ. לפנות ערב נגיע לאגדיר שם נעביר את הלילה במלון. בערב נצא לטייל באופן עצמאי בטיילת היפה ובשוק הברברי שבעיר המקסימה הזו.

יום 10 אגדיר - מוגדור (אסאוירה) ג'יפים

 אגדיר היא אחת מערי הקייט היפות ביותר במרוקו. בבוקר נצא לתצפית על העיר החדשה באגדיר נכיר את העיר ואת המקומות המיוחדים שבה, לאחר הצהריים ונמשיך דרך כביש החוף למוגדור (אסואירה) עיר מפרץ מדהימה ומקסימה לחופו של האוקיינוס, עיר לבנה שחלונותיה כחולים מוקפת חומה שצבעה חום-אדמדם. נגיע למלון ונחזיר את הג'יפים, אחר הצהריים נצא להרגע על החוף, מי שירצה ילך לשחות בים הכחול והרגוע, או לשבת באחד  מבתי הקפה הרבים. לקחת פסק זמן וליהנות מהשקיעה על רקע האוקיאנוס האטלנטי וחומות המבצר של העיר.

יום 11: מוגדור (אסווירה) - מרקש

בבוקר נבקר שוב באסווירה נתרשם שוב מיופיה של העיר ולקראת הצהריים נצא לכיוון מרקש, נמשיך לאזור עצי הארגאן, נצפה בעיזים המטפסים על העצים, נעצור באחד מהמתחמים לייצור שמן הארגן וניראה את הנשים הברבריות איך הן מזקקות את השמן. נעצור בעיירות סידי מוכתאר, שישאהוו ולודיה. נגיעע אחר ארוחת צהריים המאוחרים למרקש. בערב נצא לסיור להכיר את העיר האדומה והתוססת נטייל בכיכר המרכזית ע"ש ג'מע אל-פנה, שם נרגיש את הקצב הדינאמי של העיר שבא לידי ביטוי במלוא עצמתו, בדוכני המזון, מופעי רחוב של להטוטנים, אקרובטים, מאלפי קופים, נחשים, מגלי עתידות ועוד. ארוחת ערב ולינה במלון.

 

יום 12: מרקש

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בעיר המכונה  "פנינת הדרום". נראה את האתרים ההיסטוריים, ארמון הבאהיה,  הקוטביה - המסגד הגבוה בעיר, המלאח - הרובע היהודי והעיר העתיקה. מרקש מחולקת ל"מדינה" העיר העתיקה המוקפת חומה והאזור המודרני, נגיע לשוק המדהים עם המבוך האין סופי של הסמטאות הצרות ונצפה בבעלי המלאכה שמכינים שטיחים, ניסע לבקר ברובע "המלאח", רובע שבו התגוררו היהודים. לפנות ערב חוזרים למלון מתארגנים ויצאים לערב חגיגי של סיום הטיול המשלבת פנטזיה מרוקאית במסעדת "ש'יח עלי". 

 

 

יום 13: מרקש - תל אביב

הבוקר נתארגן ונסיים הקניות האחרונות ונתכונן ונשים פעמינו אל עבר שדה התעופה הלאומי של מרקש לטיסה חזרה לתל אביב דרך יעד אירופי, תם ונשלם הטיול!

במהלך הטיול נבקר במספר אתרים עם קשר ליהדות

 

תאריך יציאה: חופשת פסח 10-22/4/2022   

מחיר: 2980$ ליחיד בחדר זוגי

כולל 5 ימי טיול בג'יפים נהיגה עצמית, 4 בגי'פ.

 

המחיר כולל :

 • כרטיס טיסה: ת"א-מרקש ובחזרה עם חניית ביניים.

 • מלווה ישראלי.

 • מדריך מקומי דובר אנגלית.

 • איסוף משדה התעופה + הסעה בסיום לשדה התעופה.

 • ג'יפים.

 • טיול זריחה עם רכיבה על גמלים.

 • לינות בבתי מלון ברמה תיירותית טובה

 • ויזה למרוקו.

 • 3 ארוחות: ארוחת בוקר, ארוחת צהריים-פיקניק בשטח במידת הצורך, וארוחת ערב.

 • בקבוק ליטר וחצי מים מינרלים לאורך כל הטיול.

 • כניסה לאתרים שמצוינים בתוכנית.

 

המחיר לא כולל :

 • ביטוח נסיעות: אין יציאה לטיול ללא ביטוח נסיעות. חייב להיות בו מצוין שבמסגרת הביטוח ניתן לעשות טיולי ג'יפים. רצוי שיהיה מצוין בפוליסת הביטוח -"המשך טיפול בארץ".

 • דלק, ב-5 ימי טיול עם הג'יפים (כ-70$ לג'יפ).

 • בדיקות קורונה.

 • חניה לרכבים ואגרות במהלך הנסיעה העצמית.

 • 540$ תוספת לחדר ליחיד.

 • שתיה קלה, אלכוהול ומים מינרלים בבתי מלון.

 • כל שירות נוסף כגון: סאונה, עיסוי, דיסקו, וכדומה.

 • תשר למדריכים (נהוג לשלם 5$ ליום).

הערות :

 • יש לבדוק את תוקף הדרכון , חייב להיות יותר מ 6 חודשים

 •  זו התכנית המיועדת, אך יכולים להיות שינויים בתוכנית עקב שינוי של לוחות הזמנים של הטיסות, תנאי מזג אוויר שעלולים להשתנות ואירועים בלתי צפויים אחרים.

 •  ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות יעד אלו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.

 • לדאוג לתיק עם התרופות האישיות שלך, לא תמיד תהייה אפשרות להגיע לבית מרקחת.

 • לקבלת מידע לגבי חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים

כדי להיכנס למרוקו, הנוסעים יידרשו להציג כרטיס חיסון תקף (אישור חיסון תקף רק לאחר שני חיסונים, כאשר החיסון השני בוצע לפחות שבועיים לפני הנסיעה), וכן הוכחה ל-PCR שלילי, כאשר הדגימה נלקחה 48 שעות לפני העלייה למטוס.

ילדים מתחת לגיל 6 פטורים מדרישת בדיקת PCR לפני נסיעה, וילדים מתחת לגיל 18 פטורים מהדרישה להציג אישור חיסון.