9 ימים מסע בג'יפים סביב אגם בייקל הקפוא בסיביר

3 אנשים בג'יפ + נהג מקומי

1/1

יום 1:

טיסה מת"א לאירקוצ'ק עם חניית ביניים במוסקבה.

 

יום 2:

Irkutsk

לאחר האיסוף משדה התעופה, נפגוש את המדריך המקומי שיקח את הקבוצה למלון בעיר. לאחר מנוחה קלה והתארגנות יוצאים לארוחת צהריים,  נצא לטיול מודרך במרכז ההיסטורי של העיר אירקוטסק, נבקר בכנסיות אורתודוקסיות המכוסות בציורים מקוריים, נבקר בכיכר המרכזית של העיר המוקפת פסלים מקרח שקוף שהובאו מימת בייקל, נטייל בשוק האוכל המקומי.

ארוחת ערב תוגש באחת המסעדות המסורתיות המקומיות שיהיה אפשר לנסות בה כמה מנות טעימות מהמטבח רוסי.

את הלילה עוברים במלון *** בעיר, כולל ארוחות ערב ובוקר.

 

יום 3:

Irkutsk- Buguldeika - Sukhurte

לאחר ארוחת בוקר עולים על הג'יפים ומתחילים במסע, נצא מהעיר וניסע דרך השדות המכוסות בשלג עמוק לכיוון האגם בייקל. בדרך נעצור בכפר Buguldeika המוסתר בעמק ציורי סמוך לחוף המערבי של האגם בייקל. לאחר מכן מתחילים את הנסיעה על גבי האגם הקפוא, ארוחת צהריים תוגש בפיקניק שיוכן בשטח על גבי משטח הקרח. משם ממשיכים בנסיעה על גבי האגם הקפוא ונעבור דרך נקודות טבע והיסטוריות מעניינות. לפנות ערב נגיע לישוב Sukhurte הממוקם מול הקצה הדרומי של האי Olkhon. 

ארוחת ערב ולינה במלון.

 

יום 4:

 MRS – Huzjir, Olkhon Island

מיד לאחר ארוחת הבוקר במלון נמשיך את הטיול בנהיגה על הקרח. ראשית נחצה את האגם בנהיגה ישר לכיוון האי Olkhon . התחנה ראשונה תהייה באחד מהמקומות המרהיבים ביותר - קייפ "ראש הסוס".  בהמשך נעצור גם לחניית ביניים על האי הציורי Ogoy, שיש בו אנדרטה בודהיסטית. נעלה רגלית לראות מקרוב את האנדרטה ואת דגלי התפילה המקשטים את המקום.  המדריך יסביר על דת הבודהיזם ויוצע לכם לעשות הקפה מסורתית בהליכה סביב האנדרטה.
בהמשך הנסיעה נגלה ונבקר במערות קרח מרתקות, נעבור דרך איים אחרים שנמצאים בין האי Olkhon לבין היבשת. כשהנגיע אל האי Olkhon, נבקר בנמל המקומי עם הספינות הקפואות, נמשיך לסלע קייפ בורהאן, שהוא מקום קדוש עבור כל השמאנים המקומים. בהמשך אנו נגיע ליישוב המרכזי של האי - Huzhir.
הערב נעבור חוויה של סאונת רוסית (בנייה),  את הלילה נעבור באכסניה  "LADA",  אכסניה בנויה מעץ עם חדרים זוגיים, שירותים ומקלחת בחדר.

ארוחות כוללות: ערב ובוקר.

יום 5:

Olkhon Island – Cape Hoboy - Goryatchinsk

לאחר ארוחת הבוקר נצא לצפות במערות הקרח עם נטיפי הקרח הענקיים באי Harazy ועוד כמה  מערות קרח עמוקות הממוקמות בחלק התחתון של הצוקים הענקיים שבקייפ שלושת האחים. נגיע לחלקו הצפוני ביותר של האי Olkhon, מקום בו נוכל לצפות על רוב האי Olkhon. בנקודה זו האי מסתיים עם צוק סלעי גבוה המוקף שדות קרח אינסופיים. ארוחת צהריים נכין במדורה על הקרח. אחר הצהריים ניסע עם הג'יפ על פני ימת באיקל לכיוון קו החוף המזרחי. בדרך נעצור בנקודה העמוקה ביותר של ימת באיקל (1682 מ') הממוקם לא הרחק מהאי Olkhon.
נמשיך לנסוע על פני מדבר הקרח, ניראה את ההרים המכוסים שלג ארקטי לבן בחצי האי Holy Nose, לקראת ערב נגיע לגדה המזרחית של ימת באיקל לכפר Turka נאכל ארוחה ערב בבית קפה. אחרי ארוחת ערב נצא לנסיעה קצרה לאורך הכביש לכפר Goryatchinsk שם נתמקם במלון "Goryatchinsk" ארוחות ערב ובוקר.

יום 6:

Goryatchnisk – Ulan-Ude

אחרי ארוחת הבוקר נצא  לסיור רגלי מודרך בכפר Goryatchinsk שרוב הבתים בנויים בסגנון סיבירי מסורתי עם שפע של עיבודים בעץ.
נלך לעשות אמבטיה נעימה באוויר הפתוח במעיינות המים המינרלים החמים.
אחרי החוויה המיוחדת הזו נעלה על הג'יפים ונמשיך בכביש הראשי אל עיר הבירה של מחוז בוריאטיה, אולאן-אודה. בדרך נעצור לארוחת צהריים במסעדה שלצידי הכביש שיגישו את מיטב המאכלים המקומיים. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך דרומה דרך יער טייגה מושלג שמכסה את רכס ההרים שנעבור לידו. לפני העיר אולן-אודה נעצור לחניית ביניים לביקור במוזיאון עם גן חיות הנמצא תחת כיפת השמיים בכפר ברזובקה, בגן החיות הקטן ניתן ללמוד על בעלי חיים המקומיים.שנגיע אל העיר אולן-אודה, נערוך טיול בעיר בשעות אחר הצהריים ואת היום נסיים בארוחת ערב במסעדה מקומית.
לילה במלון במרכז העיר אולן-אודה.

 

יום 7:

Ulan-Ude – Bolshoe Goloustnoe

יוצאים בבוקר מהעיר אולן-אודה ונוסעים לביקור במנזר Ivolginsky שזה המקדש הבודהיסטי הראשי של אזור זה, הנמצא באמצע הערבה. כאן אתה יכול לראות איך הנזירים המקומיים קוראים את המנטרות ועושים טכסים קדושים אחרים באולם המקדש המרכזי שמעוצב בהידור. משם נצא בנהיגה לאורך עמק נהר הסלנגה לעבר האגם באיקל. נעבור דרך הכפר Posolskoye, שבו הכנסייה העתיקה של המנזר הרוסי אורטודוכסי נמצא. מקום זה ידוע גם בתור אחד המקומות הטובים ביותר לדיג באגם, יש סיכוי טוב לפגוש שם דייגים מקומיים ולראות טכניקת הדיג בקרח. בהמשך נצא לחצות את אגם באיקל לכיוון ההפוך, בחזרה אל החוף המערבי. נעשה זאת קרוב לדלתא של הנהר סלנגה, שם רוחב האגם הוא הצר ביותר, רק כ -25 ק"מ בקו ישר. עד ערב נצטרך להגיע ל- Goloustnoe שזה ישוב רוסי בחוף המערבי של ימת באיקל.

 את הלילה נעבור במלון הבנוי מבולי עץ. שם נאכל את ארוחות הערב והבוקר. 

 

יום 8:

חוזרים לאירוטסק לאורך הגדה המערבית של האגם באיקל דרך המקורות של הנהר אנגרה:

היום נמשיך בנהיגה על הקרח בנסיעה דרומה לאורך החוף המערבי של ימת בייקל. בדרך אפשר יהיה לראות כמה אטרקציות מקומיות מעניינות. תחנה מיוחדת בה נעצור יהיה  על הצוק הגבוה והמרהיב בשם גשר השטן. כאן ניתן לטייל לאורך שביל מלאכותי מעניין אשר הולך לאורך קיר המצוק. חניית ביניים נוספת תהייה בכפר Bolshie Koty - התישבות רוסית ישנה.
לאחר הביקור בכפר הזה נמשיך בנסיעה שלנו ובתוך זמן קצר מגיעים ל-Listvyanka - עיירה קטנה שממוקמת ליד מקורות נהר אנגרה. ארוחת הצהריים תוגשנה באחת המסעדות המקומיות עם מנות דגים מקומיים - נחוש את טעמם של דגי האומול המפורסמים.
אחר הצהריים נצא לטיול במוזיאון הטבע של ימת באיקל. לאחר הטיול נתחיל בנסיעה חזרה לאורך הכביש הראשי לאירקוטסק. בדרך נוכל לעצור להתרשם במוזיאון האדריכלות של Talzy.

וכשנגיע לעיר אירקוצק נתמקם במלון במרכז העיר. ארוחת ערב חגיגית במסעדה עם מטבח סיבירי מסורתי, נעשה סיכום של הטיול נאכל, נשתה ואולי נרקוד.

את הלילה עוברים במלון*** במרכז העיר.

 

יום 9:

בבוקר (אין ארוחת בוקר) ויוצאים לכיוון שדה התעופה לטיסה חזרה לתל-אביב דרך מוסקבה.

תאריכי יציאה: 10.03.2019 

מחיר : 2420 יורו  לאדם בחדר זוגי.

המחיר מותנה למינימום של 14 משתתפים בקבוצה

המחיר כולל :

 • כרטיס טיסה: ת"א-אירקוטסק-ת"א עם חניית ביניים במוסקבה.

 • מדריך מקומי דובר אנגלית.

 • נהג לכל ג'יפ.

 • איסוף משדה התעופה + הסעה בסיום לשדה התעופה.

 •  לינה במלונות ופנסיונים.

 • 3 ארוחות; ארוחת בוקר , ארוחת צהריים , פיקניק בשטח במידת הצורך , וארוחת ערב.

 • כניסה לאתרים, פארקים, מוזיאונים שרשומים בתוכנית.

המחיר לא כולל :

 • ביטוח נסיעות: אין יציאה לטיול ללא ביטוח נסיעות. רצוי שיהיה מצוין בפוליסה שבמסגרת הביטוח ניתן לעשות טיול ג'יפים. כמו כן שיופיע הסעיף "המשך טיפול בארץ".

 • 550 יורו תוספת לחדר ליחיד.

 • השכרת בגדים חמים (מעיל, מכנסיים, כובע, כפפות ונעליים מבודדות המותאמים למזג האויר) - 100 יורו.

 • שתיה קלה, אלכוהול ומים מינרלים.

 • כל שירות נוסף כגוןִִִִ: סאונה שלא רשומה בתוכנית, עיסוי, דיסקו, וכדומה.

 • תשר למדריך (נהוג לתת 4$ ליום מכל משתתף).

 

הערות :

בדרך כלל הנהיגה על פני האגם באיקל היא נהיגה מאתגרת למדי, תוך כדי נסיעה יש לשים עין ולבדוק היטב את הדרך אם לא נפתחו סדקים בקרח, נצטרך לדעת לחצות בצורה נכונה שדות של גושי קרח, שטחים עם שלג עמוק ומכשולים רבים אחרים. המדריכים הם נהגים מנוסים בנהיגה על קרח ומכירים היטב את המסלול ואת האגם לכן הם אלו שיובילו את הקבוצה. אין כבישים מסומנים על האגם הקפוא בחלק המרוחק הזה של ימת באיקל, כך שהסיכוי נמןך מאד לפגוש עוד רוכבים נוספים באזור.

 • יש לבדוק את תוקף הדרכון , חייב להיות יותר מ 6 חודשים

 •  זו התכנית המיועדת , אך יכולים להיות שינויים בתוכנית עקב שינוי של לוחות הזמנים של הטיסות, תנאי מזג אוויר שעלולים להשתנות ואירועים בלתי צפויים אחרים.

 • הטמפרטורות בסוף מרץ  במשך היום נעות בין 7- ל 12-, בלילות יורדות הטמפרטורות מאוד ל 24-.

 • לדאוג לתיק עם התרופות האישיות שלך, לא תמיד תהייה אפשרות להגיע לבית מרקחת.

  אנא צור עמנו קשר לגבי מידע עד שבוע לפני הנסיעה שלך.
מפה טיול ג'יפים.jpg