עיצוב ללא שם (14).jpg

רוסיה

ברוכים הבאים לרוסיה ! מדינה אחת - שתי בירות .

רוסיה היא ללא ספק יעד טיולים מרתק ומפתיע. מדינת ענקית שמשתרעת מחופי האוקיאנוס האטלנטי במערב ועד לגבול עם ארה״ב בחופי האוקיאנוס השקט במזרח. שטחה של רוסיה הוא כ-17 מיליון קילומטר מרובע. וכ-146  מיליון תושבים.מדינה שבמהלך המאה ה - 20 הביאה לעולם את התהפוכות הגדולות וגם את הניצחונות הכבירים שהעולם כולו זוכר עד היום.

הערים הכי חשובות ברוסיה הן עיר הבירה מוסקבה שבה גרים כמעט 12 מיליון תושבים וסנט פטרבורג, שפעם קראו לה לנינגרד. האזור הגדול ביותר ברוסיה נקרא סיביר. זהו אזור קר מאוד שיורדים בו כמויות גדולות של שלג ונמצא בו היישוב הכי קר בחצי כדור הארץ הצפוני. מוסקבה, בירת הפדרציה הרוסית היא כרך ענק, בעל היסטוריה מרשימה. זו עיר שבמשך דורות נבנתה שלב אחר שלב וכיום היא נחשבת כאחת הערים היפות והמרשימות בעולם. הקרמלין האדיר, הפארקים רחבי הידיים, הכנסיות עטורות בכיפות הזהב - הינם מראה ייחודי וחד פעמי. סנט פטרבורג נחשבת בצדק לבירה צפון רוסיה. העיר שבמשך 200 שנים הייתה לבירת האימפריה הרוסית. עם ארמונות האצולה מלאי סיפורים הרי גורל, מוזיאונים עם האוספים הגדולים בעולם לצד מסעדות, בתי הקפה ומועדונים שוקקי החיים. לכאורה אין משותף לשתי הערים, תקופות שונות וסגנונות שונים, אורח וקצב החיים שונה, אך דבר אחד ומהותי מחבר בינם - אותה התרבות הסוחפת ורבת הפנים ושמה - הרוח הרוסית, שלא ניתן להבין אותה בלי לבקר במדינה המופלאה הזו.

1/4

היכרות ראשונה עם רוסיה נעשית בדרך כלל בטיולים בין שתי ערים הגדולות ונוצצות . מוסקבה - בירת רוסיה, עיר קוסמופוליטית שצועדת עם הזמן, בעלת העבר היסטורי עשיר. עיר בה כל תייר ימצא את מוקדי ענייניו , בין אם זה אדריכלות של תקופה סובייטית , לבין אירועי ספורט , מוזיקה , מופעי תרבות וכו. וסנט פטרסבורג , "בירת התרבות" של רוסיה , ידוע גם כלנינגרד בעברה לא רחוק, עיר אירופאית לכל דבר שנבנתה על גדות נהר ניבה ושומרת על מכלול של כל סגנונות אדריכלות הנפוצים באירופה שמרכיבים את חזותה. טיול חוויתי עם ערכים היסטורים , קולינרים , אדריכליים . טיול על נשמה של "מאמא רוסיה".

תאריכים :

17.05.2017  |  08.06.2017  | 12.09.2017 

 

1/5

זהו סוג של טיולים שמוגדרים ״טיול מחוץ לקופסה״ כאשר מטיילים ברוסיה חייבים לקחת בחשבון שמדינה מרתקת זו דומה לשכניה אך יחד את זה גם שונה מאוד מהם בהרבה מובנים. אישיותו של אדם רוסי נבנית במשך דורות בתוך גבולות של מעצמה בעלת תרבות חינוך וכלכלה עצמית. ניתן לומר בפירוש שזאת ציביליזציה שלא זקוקה לשום תמיכה מבחוץ. דור שלם של שליטה קומוניסטית מאחורי מסך ברזל – הוכחה טובה לכך. אדם שבוחר לטייל במדינה זו, חייב להבין תחילה מה הם הנפשות חיות ופועלות במדינה. בין כל מבני פאר , ארכיטקטורה מדהימה, כנסיות ומוזיאונים , בתי קפה ומסעדות, תחנות מטרו וכו' , בין 2 הערים מרכזיות שהן חלונות הראוה של רוסיה , צריך התייר להבין יותר מכל את הנפש הרוסית . נפש שיסדה, בנתה ונושמת את מדינה מרתקת כמו רוסיה. אותן נפשות שהיו עדות במשך תקופות לכל טוב ולכל רע המתרחש סביבן. וכדי לגעת באותן נפשות ניקח את מטיילנו למקומות יחודיים , נדאג שיפגשו אנשים פשוטים ומעניינים, יגעו מקרוב באורח חייהם ומנהגים של כפריים וכו. כי מישהו פעם אמר - זהותה של האומה זה מכלול עדיר של גוונים מכל שכבות אוכלוסיה !

תאריכים :