Zen Garden

קירגיסטן

קירגיזסטן הייתה בעבר חלק מממלכת בוכרה, מונגוליה (ג'ינגס-חאן), האימפריה העותומנית, האימפריה הרוסית, וברית המועצות (הייתה ידועה גם כקירגיזיה). קיבלה עצמאות ב-1991 כשברה"מ התפרקה. בירתה בישקק.  שטחה ברובו הררי וגודלו כ-200000 קמ"ר. תושביה מונים כ-5.5 מיליון.

חבל ארץ זה משאיר את המבקרים בו נדהמים ממגוון תופעות הטבע ועוצמתו האדירה ומופתעים מן האותנטיות התמימות והפשטות של העם היושב בו . לא בכדי הוא נקרא הפנינה של מרכז אסיה .

הרים אדירים מכוסים בשלג עד, קרחונים, עמקים וקניונים בהם זורמים ושוצפים נהרות ונחלים, יערות בשלל צבעים, צוקים אדומים כאש מתרוממים לשמיים, אגמים הרריים צלולים, ומעיינות חמים.

חיות בר ועופות(חלקם נדירים), עדרי סוסים דוהרים במרחבים, ורועים נודדים עם עדריהם.

זהו עולם הולך ונעלם במרכז אסיה של עם שבטי היושב על דרך המשי העתיקה אשר קישרה בין סין למערב. שריד של אימפריות קדומות, מלחמות ותהפוכות אין ספור,  ולוחמים אמיצים.

הקירגיזיים שומרים על אוצרות הטבע והמסורת הצבעונית והמרתקת שנותרה להם: אוכל, ביגוד, פולקלור עשיר בשירים ריקודים ונגינה, סיפורים ואגדות גבורה המלווים בחרוזים במיוחד על גיבורם הלאומי מאנאס, הכנסת האורחים שהיא מתנת אלוהים בשבילם בביתם הכפרי או ביורטה- בית נדודיהם של הרועים בהרים, הסוסים שהם החיות הקרובות והאהובות ביותר יחד עם מיומנויות רכיבה גבוהות. כמו כן נוספים על סמלי העם גם נמר השלג והבז הקירגיזי- בורקוט.

וכל זאת לצד ערים המתפתחות לעבר העולם המודרני.

 גם דרום גם צפון - 12 יום

1/3

בואו ונגלה את אחד האזורים המדהימים שבמרכז אסיה. אנו מזמינים אתכם לטיול בלתי נשכח שמתחיל בבירת הדרום אוש. נגיע להרי פאמיר השמימיים נעבור דרך הרי טייאן שיין ונסיים בבישקק בירת קירגיסטן. זהו מסע של פעם בחיים. הטיול ייקח אתכם למקומות ונופים מדהימים ביותר. מסע זה ייתן לכם לראות ולהרגיש את הטבע בשיא עוצמתו: הרים, קרחונים, יערות, קניונים, נהרות, אגמי טורקיז, מדבריות, וצוקים בשלל צבעים. בנוסף, גם נכיר את התרבות של העם הקירגיזי היושב על דרך המשי אשר קישרה בין מזרח ומערב בעולם העתיק.

מה כלול בטיול :

טיול סובב איסיקול - 11 יום

1/3

בואו לגלות מדינה מאד ייחודית ונסתרת השוכנת בלב הרי טיין-שאן. ארץ בעלת שפע של נופים מרהיבים ורבגוניים: אגמי טורקיז, הרים מושלגים וקרחונים, שדות ויערות ירוקים, נהרות שוצפים, ערבות חוליות זהובות, צוקים אדומים, חיות ועופות נדירים. כאן עברה דרך המשי שחיברה ביו מזרח ומערב בעולם העתיק והותירה אתרים היסטוריים ושבטים שמשמרים את מסורת אבותיהם הנוודים. בזכות כל אלו ועוד נקראת ארץ זו – הפנינה של מרכז אסיה. בטיול נכיר ארץ ועם שזה עתה נפתחו לעולם. נבקר בערים שוקקות ומתפתחות, כפרים ציוריים חבויים בין ההרים, אתרים היסטוריים, אגמים אלפינים מרהיבים, ומעיינות מים חמים. ניסע בדרכי טבע עם נוף מרהיב. נטייל ברגל ,על גב סוסים, נשוט בנהר, נרחץ באגם, נכיר את התרבות והפולקלור של העם, ועוד... טיול זה יישאר עמוק בזיכרוננו לאורך זמן.

מה כלול בטיול :

טיול אופניים - 10 יום

1/3

המבנה הטופוגרפי של קירגיסטן אידיאלי לרוכבי אופניים מכל הסגנונות. אנו מוציאים 2 סוגים של טיולי אופניים בקירגיסטן, כל אחד עם הסגנון רכיבה אחר.

 

AM אול מאונטיין בסונג-קול

מסלולי רכיבה אתגריים בעומק ארץ הנוודים ובגובה רב (לרוב מעל 3000 מטר) המתאימים לבעלי יכולת רכיבה גבוהה. את רוב הלילות נבלה ביורטות או בתים של משפחות מקומיות בעלי תנאי אירוח "HARDCOR" בסיסיים בלבד.

 

 

 

XC קרוס קנטרי סובב איסיקול

טיול הסובב את אגם איסיקול ומאפשר תנאי אירוח טובים יותר (בתי מלון או בתי הארחה עם מקלחות חמות כל יום).המסלולים משלבים אתגרים עם פינוקים יותר קרוב לציוויליזציה...

 

מה כלול בטיול :

טיול סוסים - 11 יום

1/3

טיול הרכיבה על הסוסים זה טיול שהמסלול שלו עובר בין 2 אגמים אלפיניים, האגם שנתחיל בו את הטיול הוא האגם קול-אוקוק בגובה 2900 מטר ומשם במשך 8 ימים רוכבים כ 6-7 שעות ביום ומגיעים לאגם סונג-קול, בטיול עוברים במקומות ונופים מדהימים ביותר. מסע זה ייתן לכם לראות ולהרגיש את הטבע בשיא עוצמתו, הרים, קרחונים, יערות, קניונים, נהרות ואגמים. בנוסף, בדרך נפגוש נוודים קירגיזים עם עדריהם, נלון אצל חלקם ביורטא, נכיר את המנהגים והתרבויות שלהם. הסוסים נחשבים בעיניי הנוודים כחיה בעלת ערך עליון  והם חלק בלתי נפרד מחייהם. התחושה בטיול היא תחושה של חזרה בזמן עם הכרת חיי הנוודים המקומיים בטבע.  

הסוסים רגועים וידידותיים, הישיבה על הסוסים הם על גבי אוכפים מצמר ולא כמו שאנחנו מכירים אוכפי עור, האוכפים מהצמר רכים ונוחים, לא גורמים לשפשפות וכאבי רגליים או גב, ניתן לרכב עליהם זמן ממושך מבלי לסבול.   

מה כלול בטיול :

השאירו את פרטיכם וניצור אתכם קשר!