הכל על מוסקבה - סנט פטרבורג - 9 ימים

 יום 1 – מוסקבה

נפגשים בנתב"ג ונטוס בטיסה ישירה (כ-4 שעות) למוסקבה בירת הפדרציה הרוסית. עיר ששוכנת לגדות נהר מוסקבה. זו עיר עשירה בתרבות, אמנות, מרכזי בילוי, מוזיאונים ותיאטראות. עם הנחיתה נצא לסיור היכרות עם העיר, במהלכה נראה את הכיכר האדומה ולצידה הקרמלין. מקום מושבם של השלטונות ברוסיה החל מתקופת שלטונם של הצארים ועד ימינו סמל לחוזקתה ועוצמתה של רוסיה. נתרשם מהכיכר האדומה שלצידה עומדים המאוזוליאום ובו קברו של המהפכן ולדימיר לנין, ניראה את כנסיית בזיליאוס הקדוש ואת מתחם הקניות "גום" הוותיק, שמושך אליו אלפי תיירים ומקומיים מדי יום. נמשיך את הסיור שלנו בגן אלכסנדר הסמוך ונראה את חילופי המשמרות ליד קבר החייל האלמוני, נערוך סיור בכיכר האמנויות וניראה שם את המבנה של תיאטרון הבולשוי. בתום הסיור נגיע למלון למנוחה והתארגנות.

בערב, נצא לסיור במדרחוב ארבט העתיק שנחשב ללב מרכז הבוהמה הרוסית. נטייל בין בתי הקפה והמסעדות שלצד חנויות בוטיק והמזכרות, נפגוש שם הרבה אמני רחוב ועוד.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

יום 2 – מוסקבה

לאחר ארוחת הבוקר נסע לביקור במתחם הקרמלין. נתרשם שם מהגודל והעוצמה של המתחם השלטוני. נסייר בכיכר הקתדראלות ואף נבקר באחת מהן. נצטלם ליד תותח ופעמון הצאר, התותח והפעמון הגדולים בעולם. נמשיך אל מוזיאון הנשקייה, בעל האוסף המרשים ויקר ביותר של המתנות המלכותיות שהוענקו לצארים הרוסים. נמשיך לביקור בכנסיית ישו המושיע שנהרסה בתקופתו של סטלין ושוחזרה מחדש. כנסיה המהווה מרכז דתי פרבוסלאבי של מוסקבה, נבקר בבית הכנסת כוראלי הגדול של הקהילה היהודית במוסקבה.

נחזור להפסקה קצרה במלון בערב נצא למופע ווקאלי של להקת "קולות הזהב" , נשמע את מיטב שירי העם הרוסיים. עם סיום הקונצרט , נמשיך לסיור ערב באתרים המעניינים ביותר של מוסקבה המוארת ונסיים בכיכר האדומה לצלילי החצות של שעון מגדלי הקרמלין.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

יום 3 –  מוסקבה

לאחר ארוחת הבוקר, נמשיך לסיור בפארק הניצחון שנמצא על "הר ההשתחוות" - פוקלונאיה גורה. הביקור יתמקד באנדרטה לציון ניצחון הסובייטים על גרמניה הנאצית. האנדרטה המרשימה עוצבה על ידי הפסל הלאומי זוראב צרטלי לזכר קורבנות השואה. נבקר במתחם מוזיאון הניצחון הסמוך, נלך בשביל "דמעות הבדולח", שהמייצגים שם מתארים את מערכות הקרב המכריעות ואירועי המפתח שבמלחמת העולם השנייה. לפני חזרתנו למלון עוד נבקר במוזיאון – פנוראמה אשר מוקדש לקרב בורודינו במלחמה בין רוסיה לצבאו של נפוליאון ב-1812.

אחרי צהרים , נמשיך לביקור במוזיאון הסבלנות החדש בו נתרשם מההיסטוריה של הקהילה היהודית של מזרח אירופה ורוסיה בפרט. המוזיאון ממחיש את המורשת היהודית בצורה נפלאה בעזרת סרטים בתלת-מימד, מצגות וירטואליות, ציורים, פסלים, וכדומה.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

יום 4 –  מוסקבה

לאחר ארוחת הבוקר  נצא לסיור ייחודי במטרו המוסקבאי  זו הרכבת התחתית במוסקבה שהחלה לפעול החל מ-1935,  עוברים בה מדי יום למעלה מ-8 מיליון נוסעים! התחנות שבמרכז העיר בעבר שימשו כוח תעמולה חזק ביותר בהתהוות התודעה של האזרח העובד. כך שישנן מספר תחנות שמעוצבות להפליא ונשמרו בקפדנות עד היום

נמשיך לסיור באחד המוזיאונים הידועים והמרשימים ביותר במוסקבה וברוסיה בכלל, גלריית טרטיאקוב. הגלריה מציגה את האוסף החשוב ביותר של אמנים רוסיים לאורך השנים. נסייר בין היצירות את סיפורה של האימפריה הרוסית.

נמשיך לביקור בבית העלמין לגדולי האומה ששומר בתוכו סיפורים מרתקים על אישיים מפורסמים של אומה הרוסית. חזרה למלון בתום סיור.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

יום 5 –  סנט פטרסבורג

לאחר ארוחת הבוקר נצא ברכבת מהירה לסנט פטרסבורג, בירת התרבות של רוסיה , עיר ששוכנת על גדות התעלות ונהר נייבה . נתחיל את טיולנו בסנט פטרבורג בסיור היכרות עם האתרים המרכזיים של העיר. נתרשם מכמות התעלות והמים הסובבת את העיר.  נהר הניבה מהווה עורק ראשי בחיי העיר. נעלה לאי השפנים בו נמצאת מצודת פטר ופול נבקר בכנסייה הראשונה של העיר בת 300 השנים ששומרת בתוכה את הקברים של משפחת הצאר מבית רומנוב כמו פיטר הראשון יקטרינה הגדולה, ניקולאי השני ובני משפחתו. נצפה על העיר ונשמע את יריית התותח המסורתית. לאחר מכן, נחזור אל שדרת נייבסקי המפוארת ונראה את המבנים שמהווים אבני דרך חשובות של העיר: שער הימייה (האדמירלות), בית זינגר המפואר, ונבקר בכנסיית המושיעה על הדמים.

בשעות הערב המאוחרות , נצא לסיור בסנט-פטרסבורג הלילית , אשר יסתיים עמוק בתוך הלילה לאחר פתיחת הגשרים מעל נהר נייבה.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

יום 6 –  סנט פטרסבורג

הבוקר, נצא בנסיעה לכיוון פטרודבורץ– מעון הקיץ של פטר הגדול. פטרודבורץ, או בשמו הנרדף בלועזית פטרהוף,  פנינת ארכיטקטונית בה ועיצוב הגנים נעשה המאה ה- 18, נתרשם מהארמון ומסביבתו ובעיקר נטייל בשבילי הגנים הנושקים לחופו של המפרץ הפיני. נראה את הפסלים ואת המזרקות המיוחדות, שחלקן תוכננו ע"י הקיסר פטר בעצמו. בתום הסיור בגני פטרהוף נחזור אל סנט פטרבורג. נמשיך את ההיכרות עם הארכיטקטורה המרשימה של העיר, נעבור ליד תיאטרון אלכסנדרינסקי בעל החזית המרשימה ביותר ונתרשם מפסלה של יקטרינה הגדולה. נמשיך לכיכר האמנויות שלצד תיאטרון מיכאילובסקי ואת המוזיאון לאמנות הרוסית, אדיר הממדים. נצטלם ליד הפסל של א.ס. פושקין, המשורר הרוסי הגדול. אחרי צהרים נסייר באחוזה של אחת המשפחות העמידות של האצולה הרוסית, משפחת יוסופוב. במהלך הביקור נרד למרתפים האפלים בהם נרצח גריגורי רספוטין.

בערב , נצא לצפות במופע פולקלור של להקת ריקודי העם רוסית.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

יום 7 –  סנט פטרסבורג

הבוקר נצא לסיור במוזיאון ההרמיטאז ’ שממוקם בארמון החורף. זהו אחד מהמוזיאונים הגדולים והחשובים בעולם. נסייר במוזיאון ונתרשם מאוסף היצירות המעורר התפעלות של גדולי האמנים בעלי שם עולמי: רפאל, רמברנדט, מיכלאנג'לו, ליאונרדו דה וינצ'י, ורונזה, קרבג'ו וכמובן גם אומנים מסוף המאה ה 19– תחילתה של המאה ה -20 כגון: מנה, מונה, דגה, ואן גוך, פיסרו, רנואר והרשימה עוד ארוכה ביותר. אחרי הסיור במוזיאון, נמשיך לכיכר הארמון, הכיכר המרכזית של העיר ובמרכזה עמוד אלכסנדר המרשים. בשעות אחר הצהריים, נצא לשייט בתעלות העיר ובנהר ניבה, כך נוכל לספוג עוד קצת מהמראות הכבירים של עיר הארמונות. בתום השייט נחזור למלון.

בערב , סיור רגלי לאורך שדרת נייבסקי ותעלות העיר , סיור שמלווה בסיפורים מחיי העיר , אגדות אורבאניות , חוויות גסטרונומיות ועוד הפתעות...

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

יום 8 –  סנט פטרסבורג

בתום ארוחת הבוקר נצא לטיול בארמון יקטרינה בעיירה פושקין ,בה למד והתחנך המשורר הלאומי אלכסנדר פושקין. במהלך הסיור המודרך בין החדרים ואולמות הארמון, נתרשם משחזור מדוקדק של חדר הענבר המפואר ושתעלומת היעלמותו טרם פוענחה. נטייל בגנים היפים ולאורך האגם המלכותי, נעצור ונאכיל סנאים. לא במקרה אנחנו שומרים לשעות האחרונות בטיולנו לביקור באחד המקומות היפים ביותר בסנט פטרסבורג! בדרך חזרה אל העיר, נעצור ליד האנדרטת המצור על לנינגרד, המנציחה את גבורתם של תושביה ומגניה של העיר במלחמת העולם השנייה. על תשע מאות הימים שלהמצור הנאצי על העיר. ההרג והחורבן כבר אינם מורגשים, אך נצורים עמוק בליבם של התושבים כולם. לקראת ערב חוזרים ללילה אחרון במלון.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

יום 9 –  תל-אביב

מתעוררים השכם בבוקר ובשעה  4:00 בבוקר לשדה התעופה, ומשם נמריא בטיסה ישירה לארץ.

המדריך רשאי לשנות מסלול עקב שינויים במזג אויר או עקב אילוצים שלא ניתן לצפות מרא

 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

מחיר הטיול:  $ - : חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) .

 

מחיר הטיול כולל : 

טיסה מתל-אביב למוסקבה, חזרה מסנט פטרבורג לתל אביב.

כל הלינות, בחדר ל- 2 / או זוגי.  בבתי מלון ברמת 4 כוכבים / מלונות מסורת מיוחדים.

כל הנסיעות: עפ"י תכנית הטיול. באוטובוס תיירים ממוזג ונוח.

מדריכים מקומיים. + מדריך/ה ישראלי

כניסות לכל האתרים שבתוכנית הטיול.

טיפים לנותני השירותים

פגישת הכנה לטיול, בה יינתן תדרוך מקיף על כל הקורה בטיול, כחודש – שלושה שבועות לפני יציאת הטיול. דף הכנה מפורט יישלח לנרשמים לקראת הטיול.

כל המוזכר כאן, צמוד ומוגבל ל"תוכנית הטיול".

ֿ

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח נוסעים (חובה).

תשלום עבור אישורי צילום באתרים.

הוצאות בעלות אופי אישי כגון: עיסויים וטיפולי ספא לסוגיהם, טלפונים, כביסה, קניות אישיות, מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכד'.

כל הוצאה הנגרמת משינוי של המטייל, או כל גורם בלתי צפוי אחר בתוכנית המקורית.

כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.

בערב החופשי במידה ויוחלט ללכת למופע בלט או אופרה או קונצרט, מחיר הכרטיס להופעה לא כלול.

 

  • כל דבר החורג מ"תוכנית הטיול" וכל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל" .

 

הערות למחיר הטיול:

מחיר הטיול המוצג כאן, הינו לכל מטייל, בקבוצה בת  24 מטיילים, המטייל בחדר ל- 2 (או חדר זוגי)..

יציאת הטיול תובטח, כבר לאחר הרשמתם של 18 המטיילים הראשונים.

מערכות שמע אישיות לכל נוסע

במצב של קבוצה בת 12 – 14 מטיילים בלבד, תחול תוספת של – 285 $ למחיר הטיול.

למטייל/ת המשתמש/ת בחדר ליחיד – Single room, ישנה תוספת של – 660 $.

חדר עם שותף/פה יתאפשר במידה שימצא/תימצא  שותף/פה  מתאים/מה.

מחיר הטיול יבוטא בשקלים, ויחושב על פי מחירו הדולרי, כפול שער העברות והמחאות (הגבוה), ביום העסקים 

הקרוב שלאחר פדיון התשלום (כל עוד שער רכישת הדולר עומד על  3.8 שקלים ומעלה).

במצב ששער רכישת הדולר – USD, ירד למטה מ- 3.8 שקלים לדולר, עלויות הטיול יבוטאו בשקלים ויחושבו על 

פי שער המינימום השקלי שנקבע – 3.8 ש"ח לדולר.

מרכיב עלות המיסים והדלק בטיסות, הגלום במחיר הטיול, עומד על 667 דולר אמריקאי למטייל. בכל התייקרות 

בעלות מרכיב זה, תשולם התוספת על ידי המטייל.

ההשתתפות בטיול ותנאי התשלום כפופים לתנאים המפורטים בטופס ההרשמה.