טיול למעמקי הנפש הרוסית - 12 יום

יום 1 – מוסקבה:

נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסה ישירה למוסקבה, בירת הפדרציה הרוסית. עיר ששוכנת לגדות נהר מוסקבה. זו עיר עשירה בתרבות, אמנות, מרכזי בילוי, מוזיאונים ותיאטראות. עם הנחיתה נצא לסיור היכרות עם העיר, במהלכה נראה את הכיכר האדומה ולצידה הקרמלין. מקום מושבם של השלטונות ברוסיה החל מתקופת שלטונם של הצארים ועד ימינו סמל לחוזקתה ועוצמתה של רוסיה. נתרשם מהכיכר האדומה שלצידה עומדים המאוזוליאום ובו קברו של המהפכן ולדימיר לנין, ניראה את כנסיית בזיליאוס הקדוש ואת מתחם הקניות "גום" הוותיק, שמושך אליו אלפי תיירים ומקומיים מדי יום. נמשיך את הסיור שלנו בגן אלכסנדר הסמוך ונראה את חילופי המשמרות ליד קבר החייל האלמוני, נערוך סיור בכיכר האמנויות וניראה שם את המבנה של תיאטרון הבולשוי. בתום הסיור נגיע למלון למנוחה והתארגנות.

בערב, נצא לסיור במדרחוב ארבט העתיק שנחשב ללב מרכז הבוהמה הרוסית. נטייל בין בתי הקפה והמסעדות שלצד חנויות בוטיק והמזכרות, נפגוש שם הרבה אמני רחוב ועוד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 יום 2 – מוסקבה:

לאחר ארוחת הבוקר נסע לביקור במתחם הקרמלין. נתרשם שם מהגודל והעוצמה של המתחם השלטוני. נסייר בכיכר הקתדראלות ואף נבקר באחת מהן. נצטלם ליד תותח ופעמון הצאר, התותח והפעמון הגדולים בעולם. נמשיך אל מוזיאון הנשקייה, בעל האוסף המרשים ויקר ביותר של המתנות המלכותיות שהוענקו לצארים הרוסים. נמשיך לביקור בכנסיית ישו המושיע שנהרסה בתקופתו של סטלין ושוחזרה מחדש. כנסיה המהווה מרכז דתי פרבוסלאבי של מוסקבה, נבקר בבית הכנסת כוראלי הגדול של הקהילה היהודית במוסקבה.

נחזור להפסקה קצרה במלון בערב נצא למופע ווקאלי של להקת "קולות הזהב" , נשמע את מיטב שירי העם הרוסיים. עם סיום הקונצרט , נמשיך לסיור ערב באתרים המעניינים ביותר של מוסקבה המוארת ונסיים בכיכר האדומה לצלילי החצות של שעון מגדלי הקרמלין.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 3 - ערי טבעת הזהב:

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נסע דרך האזורים הכפרים ליד מוסקבה לכיוון ולדימיר וסוזדל , אלו ערים עתיקות שנחשבות ליפות ביותר מבין ערי טבעת הזהב של רוסיה, זו הזדמנות נהדרת להציץ להרגיש לחוש ולראות את החיים היומיומיים של אנשי הכפר. עם הגעתנו נטייל בסוזדל נבקר במתחם הקרמלין, בכנסיות, במנזרים ובמוזיאון האתנוגראפי בו ניתן להתרשם מאוסף מבנים עתיקים שכולם בנויים מעץ על פי מיטב המסורת הרוסית. בערב , נתארח אצל משפחה מקומית לארוחת הערב רוסית טיפוסית. לינה בסוזדל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 4 – מוסקבה:

לאחר ארוחת הבוקר,  נסע לולדימיר, עיר נוספת מערי טבעת הזהב ובה מספר אתרים בעלי ערך היסטורי. בתום הביקור נחזור למוסקבה. בהגעתנו למוסקבה, נמשיך לביקור במוזיאון הסבלנות החדש בו נתרשם מההיסטוריה של הקהילה היהודית של מזרח אירופה ורוסיה בפרט. המוזיאון ממחיש את המורשת היהודית בצורה נפלאה בעזרת סרטים בתלת-מימד, מצגות וירטואליות, ציורים, פסלים, וכדומה.נמשיך לביקור בבית העלמין של גדולי האומה ששומר בתוכו סיפורים מרתקים על האישיים המפורסמים של האומה הרוסית. בשעות אחה"צ המאוחרות חוזרים למלון.

בערב נערוך סיור לילה במוסקבה עם שילוב בביקור בצריצונוב גן גדול ומרשים עם מזרקות ענקיות וצבעוניות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 5 – מוסקבה:

לאחר ארוחת הבוקר  נצא לסיור ייחודי במטרו המוסקבאי  זו הרכבת התחתית במוסקבה שהחלה לפעול החל מ-1935,  עוברים בה מדי יום למעלה מ-8 מיליון נוסעים! התחנות שבמרכז העיר בעבר שימשו כוח תעמולה חזק ביותר בהתהוות התודעה של האזרח העובד. כך שישנן מספר תחנות שמעוצבות להפליא ונשמרו בקפדנות עד היום.

נמשיך לסיור באחד המוזיאונים הידועים והמרשימים ביותר במוסקבה וברוסיה בכלל  גלריית טרטיאקוב. הגלריה מציגה את האוסף החשוב ביותר של האמנים הרוסיים לאורך השנים.  

נסייר בין היצירות שמספרות את סיפורה של האימפריה הרוסית.

אחרי הצהרים, נמשיך לסיור בפארק הניצחון שנמצא על "הר ההשתחוות" - פוקלונאיה גורה. הביקור יתמקד באנדרטה לציון ניצחון הסובייטים על גרמניה הנאצית. האנדרטה המרשימה שעוצבה על ידי הפסל הלאומי זוראב צרטלי לזכר קורבנות השואה. נבקר במתחם מוזיאון הניצחון הסמוך, נלך בשביל "דמעות הבדולח", שהמיצגים שם מתארים את מערכות הקרב המכריעות ואירועי המפתח שבמלחמת העולם השנייה. לפני חזרתנו למלון עוד נבקר במוזיאון – פנוראמה אשר מוקדש לקרב בורודינו במלחמה בין רוסיה לצבאו של נפוליאון ב-1812.

בערב תהייה אפשרות בחירה ללכת למופע בלט או לעשות סיור רגלי ברחוב טברסקיה ולטייל במדרחוב המאוד עכשוי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 6 – קלין , טבר:

לאחר ארוחת בוקר נעלה על דרך לניגרדסקיה . את עצירה ראשונה נעשה בעיר קלין, נבקר בביתו של המלחין הרוסי הידוע , פ.י. צאיקובסקי שהפך למוזיאון,  המאסטרו הגדול חי וגר בקלין ב-8 השנים האחרונות לחייו. נשמע סיפורים וקטעים מיצירותיו. משם נמשיך לעיר טבר בירת מחוז טברסקיה, זו עיר עתיקה ששוכנת על גדות הנהר וולגה. בהגעינו נצא לסיור היכרות בטבר , נתרשם מהקרמלין העתיקה של העיר, ניראה את כנסיית אוספנסקי שעומדת ליד מפגש הנהרות הוולגהו טברצה. נעבור ליד פסלו של אפנסיי ניקיטין , סוחר שהיה מהראשונים שסלל את דרך המסחר בין רוסיה להודו. נצפה בכנסיית יקטרינה ובגשר העתיק בן למעלה מ 100 שנים שעובר מעל הוולגה, שהוא סמלה של העיר טבר.בתום הסיור נעבור למלונינו בטבר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 7 – מדנויה נובגורוד:

לאחר ארוחת בוקר נחזור לדרך לנינגרדסקיה, בדרכינו לעיר עתיקה נוספת של רוסיה, נובגורוד הגדולה. יעבור לבקרבכפר מדנויה, שזו הפתעה דיי מיוחדת ושונה בטיולים הרגילים. בכפר ממוקמת חוות הגבינות של השף האיטלקי פייטרו מצה, שהקים חוות לייצור גבינות קממבר, את תהליך למד וירש מסבו. נתארח בחווה, הבעלים ייתן הסברים על תהליכי הייצור ואף נזכה בארוחת טעימות מגבינותיו במסעדה סמוכה. לקראת אחר הצהרים המאוחרות נגיע לנובגורוד ונצא לסיור היכרות עם העיר. נבקר בקרמלין העתיקה של העיר, נצטלם ליד האנדרטה שנבנתה לכבוד 1000 שנים לרוסיה, נבקר במנזר יורייב ונירד על גדותיו של נהר וולחוב , אחד מ-4 הנהרות הגדולים של מרכז רוסיה, שזכור כדרך המסחר עתיקת היומין – "בין הויקינגים ליוונים". בתום הסיור נעבור למלונינו בנובגורוד.

אחר ארוחת הערב נצא לטייל ברחובות העיר, וכל אחד יהיה רשאי לצאת לבלות באופן חופשי..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 8 – סנט פטרבורג:

לאחר ארוחת הבוקר ניסע את הדרך לסנט פטרסבורג, בירת התרבות של רוסיה, עיר ששוכנת על גדות התעלות ונהר נייבה. נתחיל את טיולנו בסנט פטרבורג בסיור היכרות עם האתרים המרכזיים של העיר. נתרשם מכמות התעלות והמים הסובבת את העיר.  נהר הניבה מהווה עורק ראשי בחיי העיר. נעלה לאי השפנים בו נמצאת מצודת פטר ופול נבקר בכנסייה הראשונה של העיר בת 300 השנים ששומרת בתוכה את הקברים של משפחת הצאר מבית רומנוב כמו פיטר הראשון יקטרינה הגדולה, ניקולאי השני ובני משפחתו. נצפה על העיר ונשמע את יריית התותח המסורתית. לאחר מכן, נחזור אל שדרת נייבסקי המפוארת ונראה את המבנים שמהווים אבני דרך חשובות של העיר: שער הימייה (האדמירלות), בית זינגר המפואר, ונבקר בכנסיית המושיעה על הדמים.

בשעות הערב המאוחרות , נצא לסיור בסנט-פטרסבורג הלילית , אשר יסתיים עמוק בתוך הלילה לאחר פתיחת הגשרים מעל נהר נייבה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 9 – סנט פטרבורג:

הבוקר, נצא בנסיעה לכיוון פטרודבורץ– מעון הקיץ של פטר הגדול. פטרודבורץ, או בשמו הנרדף בלועזית פטרהוף,  פנינת ארכיטקטונית בה ועיצוב הגנים נעשה המאה ה- 18, נתרשם מהארמון ומסביבתו ובעיקר נטייל בשבילי הגנים הנושקים לחופו של המפרץ הפיני. נראה את הפסלים ואת המזרקות המיוחדות, שחלקן תוכננו ע"י הקיסר פטר בעצמו. בתום הסיור בגני פטרהוף נחזור אל סנט פטרבורג. נמשיך את ההיכרות עם הארכיטקטורה המרשימה של העיר, נעבור ליד תיאטרון אלכסנדרינסקי בעל החזית המרשימה ביותר ונתרשם מפסלה של יקטרינה הגדולה. נמשיך לכיכר האמנויות שלצד תיאטרון מיכאילובסקי ואת המוזיאון לאמנות הרוסית, אדיר הממדים. נצטלם ליד הפסל של א.ס. פושקין, המשורר הרוסי הגדול. אחרי צהרים נסייר באחוזה של אחת המשפחות העמידות של האצולה הרוסית, משפחת יוסופוב. במהלך הביקור נרד למרתפים האפלים בהם נרצח גריגורי רספוטין.

בערב , נצא לצפות במופע פולקלור של להקת ריקודי העם רוסית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 10 – סנט פטרבורג:

הבוקר נצא לסיור במוזיאון ההרמיטאז ’ שממוקם בארמון החורף. זהו אחד מהמוזיאונים הגדולים והחשובים בעולם. נסייר במוזיאון ונתרשם מאוסף היצירות המעורר התפעלות של גדולי האמנים בעלי שם עולמי: רפאל, רמברנדט, מיכלאנג'לו, ליאונרדו דה וינצ'י, ורונזה, קרבג'ו וכמובן גם אומנים מסוף המאה ה 19– תחילתה של המאה ה -20 כגון: מנה, מונה, דגה, ואן גוך, פיסרו, רנואר והרשימה עוד ארוכה ביותר. אחרי הסיור במוזיאון, נמשיך לכיכר הארמון, הכיכר המרכזית של העיר ובמרכזה עמוד אלכסנדר המרשים. בשעות אחר הצהריים, נצא לשייט בתעלות העיר ובנהר ניבה, כך נוכל לספוג עוד קצת מהמראות הכבירים של עיר הארמונות. בתום השייט נחזור למלון.

בערב , סיור רגלי לאורך שדרת נייבסקי ותעלות העיר , סיור שמלווה בסיפורים מחיי העיר , אגדות אורבאניות , חוויות גסטרונומיות ועוד הפתעות...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 11 – סנט פטרבורג:

בתום ארוחת הבוקר נצא לטיול בארמון יקטרינה בעיירה פושקין ,בה למד והתחנך המשורר אלכסנדר פושקין. במהלך הסיור המודרך בין החדרים ואולמות הארמון, נתרשם משחזור מדוקדק של חדר הענבר המפואר ושתעלומת היעלמותו טרם פוענח. נטייל בגנים היפים ולאורך האגם המלכותי, נעצור ונאכיל סנאים. לא במקרה שומרים את אחד המקומות היפים ביותר לשעות האחרונות של ביקורנו בסנט פטרסבורג! בדרך חזרה אל העיר, נעצור ליד אנדרטת המצור על לנינגרד, המנציחה את גבורתם של תושביה ומגניה של העיר במלחמת העולם השנייה. תשע מאות ימיי המצור הנאצי על העיר כבר אינם מורגשים, אך נצורים בליבם של התושבים כולם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 12 – סנט פטרבורג - תל אביב:
 

בתום יום סיורים נגיע לשדה תעופה ונמריא בטיסה לארץ. תם הטיול .

 

המדריך רשאי לשנות מסלול עקב שינויים במזג אויר או עקב אילוצים שלא ניתן לצפות מראש.

 

 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

מחיר הטיול:  $ - כולל 2 ארוחות: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) .

 

מחיר הטיול כולל : 

טיסה מתל-אביב למוסקבה, חזרה מסנט פטרבורג לתל אביב.

כל הלינות, בחדר ל- 2 / או זוגי.  בבתי מלון ברמת 4 כוכבים / מלונות מסורת מיוחדים.

כל הנסיעות: עפ"י תכנית הטיול. באוטובוס תיירים ממוזג ונוח.

מדריכים מקומיים. + מדריך/ה ישראלי

כניסות לכל האתרים שבתוכנית הטיול.

טיפים לנותני השירותים

פגישת הכנה לטיול, בה יינתן תדרוך מקיף על כל הקורה בטיול, כחודש – שלושה שבועות לפני יציאת הטיול. דף הכנה מפורט יישלח לנרשמים לקראת הטיול.

כל המוזכר כאן, צמוד ומוגבל ל"תוכנית הטיול".

ֿ

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח נוסעים (חובה).

תשלום עבור אישורי צילום באתרים.

הוצאות בעלות אופי אישי כגון: עיסויים וטיפולי ספא לסוגיהם, טלפונים, כביסה, קניות אישיות, מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכד'.

כל הוצאה הנגרמת משינוי של המטייל, או כל גורם בלתי צפוי אחר בתוכנית המקורית.

כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.

בערב החופשי במידה ויוחלט ללכת למופע בלט או אופרה או קונצרט, מחיר הכרטיס להופעה לא כלול.

 

  • כל דבר החורג מ"תוכנית הטיול" וכל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל" .

 

הערות למחיר הטיול:

מחיר הטיול המוצג כאן, הינו לכל מטייל, בקבוצה בת  15 – 24 מטיילים, המטייל בחדר ל- 2 (או חדר זוגי)..

יציאת הטיול תובטח, כבר לאחר הרשמתם של 12 המטיילים הראשונים.

מערכות שמע אישיות לכל נוסע

במצב של קבוצה בת 12 – 14 מטיילים בלבד, תחול תוספת של – 285 $ למחיר הטיול.

למטייל/ת המשתמש/ת בחדר ליחיד – Single room, ישנה תוספת של – 660 $.

חדר עם שותף/פה יתאפשר במידה שימצא/תימצא  שותף/פה  מתאים/מה.

מחיר הטיול יבוטא בשקלים, ויחושב על פי מחירו הדולרי, כפול שער העברות והמחאות (הגבוה), ביום העסקים 

הקרוב שלאחר פדיון התשלום (כל עוד שער רכישת הדולר עומד על  3.8 שקלים ומעלה).

במצב ששער רכישת הדולר – USD, ירד למטה מ- 3.8 שקלים לדולר, עלויות הטיול יבוטאו בשקלים ויחושבו על 

פי שער המינימום השקלי שנקבע – 3.8 ש"ח לדולר.

מרכיב עלות המיסים והדלק בטיסות, הגלום במחיר הטיול, עומד על 667 דולר אמריקאי למטייל. בכל התייקרות 

בעלות מרכיב זה, תשולם התוספת על ידי המטייל.

ההשתתפות בטיול ותנאי התשלום כפופים לתנאים המפורטים בטופס ההרשמה.